Wydrukuj to Stronę

Szkoły

Projekty wakacyjne możecie realizować w palcówkach na terenie całej Polski, systematyczne (w czasie roku szkolnego) natomiast   w województwie Kujawsko-pomorskim.

Dotychczas do współpracy zgłosiło się 110 placówek z naszego województwa. Przedstawiamy Wam niektóre z nich (resztę znajdzie w bazie PROJEKTORA).

 

 • Zespół Szkół w Borównie

Zespół składa się z dwóch placówek Przedszkola Samorządowego oraz Szkoły Podstawowej. Przedszkole Samorządowe składa się z trzech oddziałów po około 20 dzieci. Posiada kuchnię, jadalnię, salę do zajęć ruchowych oraz plac zabaw. Jest to jedyne przedszkole w gminie Dobrcz. Szkoła Podstawowa składa się z 7 oddziałów i klas od 1 do 6.

Jest to niewielka szkoła wiejska o liczebności w oddziałach od 10 do 16 dzieci. Uczniowie w szkole do dyspozycji mają tablice multimedialne – dotykowe, pracownie komputerową, bibliotekę oraz boisko sportowe. Projekty które mogłyby być realizowane w szkole powinny charakteryzować się następującą tematyką: przyroda, historia lub matematyka. Wolontariusze mile widziani 1 czerwca na Dzień Dziecka który jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.

 

 • Szkoła Podstawowa im. J. Verne’a w Białych Błotach

Nasza szkoła to 900 uczniów, w tym 90 dzieci w oddziałach przedszkolnych. Do szkoły uczęszczają dzieci z kilku miejscowości gminy, dowożone autobusami szkolnymi. Nasi uczniowie to dzieci z rodzin o dużych kontrastach. Wyrównywanie szans edukacyjnych, pomoc najuboższym, stymulowanie rozwoju dzieci to nasze ważne priorytety. Szkoła jest dobrze wyposażona. Pracownie komputerowe, tablice multimedialne, pomoce dydaktyczne. Największym problemem jest ciasnota, brak miejsca na zajęcia pozalekcyjne.

 

 • Zespół Szkół Niepublicznych w Gołkowie
Szkoła powstała po likwidacji szkoły podstawowej i gimnazjum z inicjatywy rodziców, prawdopodobnie miała sama przestać istnieć, ale jednak ciągle jest…osiągamy bardzo wysokie wyniki sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych, prowadzimy klasę integracyjną dla dzieci z klasy II sp.jesteśmy także organizacją pożytku publicznego. w naszej miejscowości jest mały kościółek, sklep i remiza oraz my. mamy także dziewczęcą drużynę piłkarską /zdobyliśmy V miejsce w Polsce w turnieju Coca cola/mamy uczennice z Bydgoszczy , Torunia, Gniewkowa. posiadamy także dość ciekawą stronę wystarczy w wyszukiwarce napisać Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie albo Zespół Szkół w Gołkowie. Gościliśmy u nas grupę francuskich studentów z Rouen i bardzo miło wspominamy to wydarzenie. Jako dyrektor poszukuję kontaktów nie z ogniem, ale z ludźmi którzy potrafią go wskrzesić u innych i wierzą, że niemożliwe może być możliwe…
 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie tworzy szkoła podstawowa z oddziałami klas zerowych i gimnazjum. Obwód szkolny obejmuje wsie Łochowo, Łochowice, Lisi Ogon, część wsi Drzewce. W szkole są 24 oddziały. W roku szkolnym 2011/2012 zorganizowano po raz pierw
  szy trzeci oddział przedszkolny „C”. 

  Obecnie do szkoły uczęszcza 591 uczniów, w tym dla dwojga z nich prowadzone są zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. Liczba uczniów szkoły podstawowej wynosi 426, w tym 75 w oddziałów przedszkolnych a gimnazjum – 163. W szkole zatrudnionych jest 56 nauczycieli, w tym pedagog i psycholog, 17 pracowników administracji i obsługi, pielęgniarka oraz dwóch nauczycieli instruktorów zajęć dodatkowych.

  Atutem szkoły jest nowoczesny, doskonale wyposażony w pomoce dydaktyczne budynek szkoły podstawowej /2011/, sala gimnastyczna z zapleczem, funkcjonująca od 2001 roku oraz dwa, jedyne w gminie, korty tenisowe. Bazę sportową uzupełnia oddane do użytku w 2009r. boisko Orlik „2012″oraz 60-cio metrowa bieżna tartanowa ze skocznią w dal.

 

 • Zespół Szkół w OsielskuZespół Szkół obejmuje szkołę podstawową , gimnazjum i oddziały przedszkolne klas \’0\”. W szkole podst. jest 18 oddziałów klasowych, gimnazjum – 9 klas. Szkoła zapewnia opiekę uczniom dojeżdżającym w świetlicy szkolne, która czynna jest do 16.30. Szkoły korzystają z nowoczesnej sali sportowej,w ramach wf z basenu. Projekt ma poszerzyć wiedzę i zainteresowania dzieci. Pokazać ciekawe formy spędzania czasu.

 

Zespół Placówek Oświatowych w TucznieW skład Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie wchodzą: Przedszkole, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Jest to mała szkoła i znajduje się w budynku pałacowym. Posiadamy piękną, nowoczesną halę sportową oraz park z dojściem do jeziora. Jesteśmy zainteresowani wszystkimi ciekawymi projektami edukacyjnymi! Spodziewamy się po projekcie ujawnienia się nowych talentów wśród uczniów naszej szkoły.
 • Szkoła Podstawowa w WiśniewieSzkoła położona jest na terenie wiejskim, popegeerowskim. Skutecznie obroniła się przed planowaną likwidacją. W chwili obecnej skupia ponad 80% uczniów spoza obwodu – z pobliskiego miasteczka Sępólna Krajeńskiego. Ciągle szukamy nowych ofert edukacyjnych, które czyniłyby szkołę atrakcyjną i konkurencyjną wobec szkół miejskich. szkoła pochwalić się może corocznymi wynikami sprawdzanu kompetencji powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Posiada następujące certyfikaty: Kujawsko – Pomorska Szkoła Jakości – nadany przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Szkoła Humanitarna – nadany przez PAH oraz Najbardziej Zaangażowana Społecznie Szkoła w roku 2008 – ogólnopolski certyfikat UNICEF Polska. W szkole uczniowie ucza się równolegle 2 języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Mamy liczne osiągnięcia na różnych szczeblach w dziedzinie przyrodniczej, artystycznej i języka polskiego. Jesteśmy współorganizatorem wakacyjnych wyjazdów po Europie i Polsce (obozy wędrowne, kolonie, wycieczki). Szukamy aktywnych i kreatywnych wolontariuszy, którzy pomogą nam w rozwijaniu talentów naszych uczniów i doskonaleniu ich umiejętności z zakresu języków obcych. Cenimy wszystko, co ciekawe, odkrywcze i twórcze.

Permalink do tego artykułu: http://www.projektor.ukw.edu.pl/?page_id=233

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>