↑ Powrót do Podstawowe informacje

Wydrukuj to Stronę

5. Pisanie scenariuszy

Zanim zaczniecie szukać szkoły, zespołu i wolnego czasu, musicie najpierw przygotować scenariusz zajęć. Zgłaszając projekt w bazie Fundacji musicie podać następujące dane:

  • Cel: co chciecie osiągnąć poprzez przeprowadzenie tego projektu.
  • Grupa docelowa (wiek, liczba uczestników): wiek oraz liczba uczestników, pamiętajcie, że na 1 wolontariusza może przypadać łącznie 10 osób (max. 30 na całą grupę).
  • Ramowy plan zajęć: jakie zajęcia planujecie przeprowadzać każdego dnia projektu.
  • Metody, gry, zabawy wykorzystane w trakcie zajęć: w tym miejscu wypiszcie materiały, z których będziecie korzystać.
  • Chwila inspiracji: jest to miejsce, w którym możecie napisać co Was zainspirowało, co chcecie osiągnąć – słowem, wszystko co tylko chcecie i jest związane z projektem.

Wasz scenariusz może być bardzo krótki lub długi, tka naprawdę ni ma to większego znaczenia. Choć pamiętajcie, że każdy może je przeczytać i może pewnego dnia zainspiruje on kogoś do przygotowania podobnego warsztatu.

Dobrym pomysłem jest także przygotowanie dokładnego scenariusza dla wszystkich członków zespołu, tak aby każdy z nich wiedział, co ma robić.

Important!

Pamiętajcie, że choć scenariusz jest podstawą, to jednak nigdy nie da się niczego dokładnie zaplanować. Musicie być opanowani i przygotowani na sporą dawkę improwizacji.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.projektor.ukw.edu.pl/?page_id=60

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>